Szczególnie polecamy bezpłatny dodatek poświęcony Papieżowi Franciszkowi.
Franciszek – papież peryferii [ks. Rafał Skitek]
To było bardzo krótkie konklawe. Dwa dni i zaledwie pięć głosowań. 13 marca 2013 r. zgromadzeni w kaplicy Sykstyńskiej kardynałowie na 266. biskupa Rzymu wybrali Jorge Mario Bergoglia z Argentyny. Chyba po raz pierwszy w historii papiestwa nowo wybrany biskup Rzymu, zanim pobłogosławił zgromadzonych wiernych na placu św. Piotra, najpierw sam poprosił o modlitwę.
Papież bezceremonialny [Franciszek Kucharczak]
Mówili oponenci, że gesty Franciszka były „tanie”. A jednak wiele z nich było gestami prorockimi. Nie należy lekceważyć intuicji Franciszka, która kazała mu łamać utarte schematy i własnym przykładem wskazywać nowość Ducha Świętego.
Ósmy dzień tygodnia [Marcin Jakimowicz]
– To była niezwykle paschalna śmierć. Franciszek umierał w ukryciu, tak jak żył – mówi bp Artur Ważny.
Poza tym w numerze:
Miasto Miłosierdzia [Magdalena Dobrzyniak]
Wojny, niesprawiedliwości sprawiają, że wezwanie Jezusa do przyjęcia Jego miłosierdzia jest bardziej aktualne niż kiedykolwiek – mówi abp Gintaras Grušas. Arcybiskup Wilna zapowiada Międzynarodowy Kongres Bożego Miłosierdzia na Litwie i mówi o planach stworzenia centrum kultu Bożego Miłosierdzia w zrujnowanym kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Wszystko jest inaczej [Piotr Legutko]
Wśród wyborców w Polsce wciąż istnieje unikalna w skali światowej linia podziału góra–dół – mówi prof. Jarosław Flis, socjolog.
Granica niezgody [Andrzej Grajewski]
Rządzący od wielu miesięcy przekonują, że robią wszystko, aby uszczelnić naszą wschodnią granicę, ale problemy możemy mieć wkrótce na zachodzie granicy, gdyż Niemcy zmieniają swoją politykę migracyjną.
Wszystkie barwy Jordanii [Szymon Babuchowski]
Jordania to kraj wielobarwny. Jak skarbiec w Petrze, który o różnych porach dnia przybiera różne kolory.