Skrypty JS

W najnowszym GN: Bracia. Dwie pasje, dwie drogi, jedno powołanie

dodane 02.07.2020 00:15

Brat pożegnał brata. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa razem odprawili Mszę Świętą. Po raz ostatni stali obok siebie. Tak jak 69 lat wcześniej, gdy tego samego dnia przyjęli święcenia kapłańskie we Fryzyndze.

Gość Niedzielny 27/2020
Gość Niedzielny

 

Historia pisana na nowo [Piotr Legutko]

„Mamy do czynienia z wielką operacją na ludzkiej pamięci. Tej zapisanej w książkach, utrwalonej na pomnikach czy taśmach filmowych” - pisze w najnowszym „Gościu” Maciej Legutko. Książki, na których wychowało się kilka pokoleń wycofywane są z listy lektur, filmy i seriale znikają z ofert internetowych bibliotek, pomniki są dewastowane lub obalane przez tłum. Wszystko w imię wyrównywania dziejowych krzywd.

 

Wspólnoty na rozdrożu? [ks. Przemysław Artemiuk, prof. UKSW]

W ostatnich latach Kościół doświadczał upadku kolejnych duchowych autorytetów i poważnych kryzysów we wspólnotach. Dlaczego tak się dzieje? Zdaniem ks. Artemiuka chodzi o obecny we wspólnotach kult założycieli. „Przejawiał się na różne sposoby. Przypisywano na przykład wyjątkową rangę ich nauczaniu. Uwielbienie liderów czasami graniczyło z jakąś formą idolatrii, czyli bałwochwalstwa”.

 

[Bez przedawnienia [Andrzej Grajewski]

„Nowelizacja ustawy o IPN umożliwiająca dalsze ściganie zbrodni komunistycznych jest ważna sama w sobie, ale ważny jest także ponadpartyjny konsensus w tej sprawie” - pisze Grajewski przypominając że jeszcze  20 lat temu kwestionowano nawet pojęcie zbrodni komunistycznych. Bez tej nowelizacji prokuratorzy z IPN byliby zmuszani do umarzania postępowań karnych bądź nie mogli ich wszczynać w przypadku zbrodni komunistycznych innych, jak zbrodnie wojenne czy zbrodnie przeciwko ludzkości.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół