Skrypty JS

W najnowszym GN: Czy trafi mi się wierzące dziecko?

dodane 09.01.2020 10:10

Gdy dzieci odchodzą od Boga, mają zazwyczaj kilkanaście lat. To wtedy zaczyna się problem z wiarą, czy raczej ujawnia się jej brak. Jak wychowywać dzieci, by nie porzucały wiary? Dlaczego dzieci odchodzą z Kościoła?

Gość Niedzielny 2/2020
Gość Niedzielny

 

Sprawa rodzinna [rozmowa z prof. Janem Grosfeldem]

W najnowszym „Gościu” Jacek Dziedzina pyta o potrzebę obchodzenia Dnia Judaizmu w Kościele katolickim. „Dzień Judaizmu jest przede wszystkim dla Kościoła, żeby ten lepiej rozumiał sam siebie, więcej, żeby Kościół mógł żyć i podobać się Bogu” - odpowiada prof. Grosfeld. Na pytanie że to po stronie Kościoła jest inicjatywa spotkania, a po drugiej stronie nie ma takiej potrzeby prof. odpowiada: „Formalnie rzecz biorąc, Żydzi nie potrzebują chrześcijan, by rozumieć własną tożsamość. Jednak sięgając głębiej, z punktu widzenia historii, potrzebujemy siebie nawzajem, bo i u Żydów, i u chrześcijan Bóg jest obecny właśnie w historii”.

 

Grill w piątek? No to klops ... [Marcin Jakimowicz]

Czy Kościół rezygnujący w piątki z jedzenia mięsa jedynie psuje ludziom zabawę? W internecie często pojawiają się artykuły z tytułami: „3 maja wierni mogą spożywać mięso”, czy „W związku z charakterem wypoczynkowym długiego weekendu biskupi udzielili dyspensy w piątek po Bożym Ciele. Skoro takie teksty pojawiają się cyklicznie na portalach internetowych i cieszą się ogromną klikalnością, to znaczy, że temat budzi zainteresowanie i emocje. „Myślę, że to dobry znak. Skoro jeszcze o tym żywo dyskutujemy, to znaczy, że dla wielu z nas to ważna materia” pisze Marcin Jakimowicz.

 

Kłopot z prądem [Tomasz Rożek]

„Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport dotyczący bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej w Polsce. Zatytułowano go „Kłopot z prądem”. Doskonałe streszczenie całego opracowania - pisze w GN Tomasz Rożek. Kłopot z prądem Polska ma kłopot z prądem od wielu lat. Nie mamy wystarczającej ilości sieci przesyłowych, a te, które mamy są przestarzałe. Ponadto produkujemy zbyt mało energii elektrycznej.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół